کافی نتی کامل برای تمام مردم ایران زمین.پشتیبانی: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب. از طریق تلگرام پاسخگو هستیم. در صورت نیاز تماس بگیرید: 09380256574
اطمینان نماد اعتماد

اطلاعیه فروشگاه

به سایت فایل کولاک خوش آمدید. مدیریت فایل کولاک با شماره 09380256574 از 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما عزیزان است. به دلیل دسترسی نداشتن به صاحبان برخی از فایل ها، در صورتی که صاحب یک فایل یا فایل هایی از این فروشگاه هستید و از اینکه فایلتان در این سایت قرار دارد، ناراضی هستید، عنوان فایل را به شماره فوق، ارسال کنید تا در اسرع وقت، فایل مورد نظرتان حذف شود. چنانچه فایلی را خریداری کردید و از آن رضایت نداشتید، اطلاع دهید تا همان لحظه وجهتان برگشت داده شود. با تشکر

تحقیق در مورد كارخانه صنعتي مينو»

تحقیق در مورد كارخانه صنعتي مينو»

 

تحقیق در مورد كارخانه صنعتي مينو»

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:49

 

 

 

 

تاريخچه كارخانه

 «كارخانه صنعتي مينو» ي خرمدره  در 85 كيلومتري شهرستان زنجان در زميني به مساحت  54 هكتار در سال 1352 شمسي به دست آقاي خسرو شاهي که  زمينها را با  قيمت مناسبي خريداري كرده بود، تاسيس شده است.  در سال 1352 شمسي تقريباً "نيمي از ساختمانهاي آن احداث و قسمت زيادي از دستگاه ها از كشورهاي آمريكا، انگليس، آلمان، ايتاليا و چند كشور ديگر خريداري شد و به كشور وارد گرديد و توسط مهندسان همان كشورها پيلوت كارگاه ها طراحي ،و دستگاه ها نصب شدند.

پس از نصب و راه اندازي دستگاه ها در سال 1352 شمسي تمامي مهندسان و كاركنان خارجي از مسير هدايت كارخانه خارج شدند و آقاي خسروشاهي براي اداره كارخانه ار كارگران بومي و متخصصان داخلي استفاده كردتا اينكه كل كارخانه اي كه اينك وجود دارد در سال 1354 شمسي به بهره برداري رسيد که در آن زمان يكي از بزرگترين و معروفترين كارخانه هاي توليد مواد غذايي نه تنها در ايران بلكه در خاورميانه بود . تمامي محصولات به علت كيفيت بالا و مديريت ممتاز صادر می شدند تا اينكه با وقوع  انقلاب شكوهمند اسلامي اداره اين كارخانه به دولت سپرده شد و تا كنون نیز ، زير نظر مديران دولتي اداره ميشود.

«كارخانه صنعتي مينو» داراي محصولات متنوعي از قبيل: بيسكويت، ويفر، پفك نمكي، كيك، تافي آبنات مي باشد كه متاسفانه به علت ضعف در مديريت و وجدان كاري اكنون بعضي از قسمتها در حال تعطيل شدن و يا تعطيل مي باشند ، مديراني كه بخاطر خود از سرمايه عظيم انساني و ماشيني اين كارخانه چشم پوشي كرده اند. با اين حال اين كارخانه با توليد روزانه 180 تن  مواد  غذايي و 150 تن آرد مورد  نياز  خود  و منطقه مشغول به كار  مي باشد.قابل ذکر است که این کارخانه دارای گواهینامه ISO 9000 نیز  ميباشد.

علاوه بر واحدهاي توليدي اين كارخانه،  واحدهاي ديگري نیز  مشغول به كار ميباشند كه بي ارتباط به كار توليد نمي باشند از قبيل واحد به اصطلاح مهندسي پروژه برق – برنامه ريزي – كنترل مرغوبيت و امور فني و آموزشي.  «كارخانه صنعتي مينو» به طور  تقريبي 11 هكتار می باشد که  با 1719 نفر پرسنل در دو شيفت 12 ساعته بصورت رسمي و قرار دادي مشغول به کار می باشند. واحد خانه های سازماني كه در ضلع جنوب غربي كارخانه براي كاركنان غير بومي احداث شده است ،  همچنين اين كارخانه داراي يك بيمارستان 114 تخت خوابي در ضلع جنوب غربي كارخانه نیز  مي باشد.

«كارخانه صنعتي مينو» براي تامين برق مورد نياز خود علاوه بر داشتن خطوط اصلي برق منطقه اي ابهر و خرمدره از چندين ديزل ژنراتور برق براي مواقع اضطراري استفاده مي كند و آب مصرفي آن توسط دو دستگاه و سه پمپ شناور در سه چاه عميق تامين مي شود.

«كارخانه صنعتي مينو» در تاريخ 11/5/1376  تمام كارگاه هاي خود با مشتقات نفت كار ميكردند ، تبدیل به  گاز سوز نمود و اكنون تمامي فرهاي پخت و ديگ هاي بخار و ... گاز سوز هستند  و حتی  كوره ها و مشعلها به صورت دوگانه عمل مي كنند.سيستم حرارتي كارخانه بدين صورت است كه ديگهاي بخار توسط سوخت فسيلي (گاز) كار ميكنند و بخارهاي حاصل توسط لوله  كه داخل عايقهاي حرارتي قرار دارند به سراسر كارخانه انتقال مي يابند و توسط هيترهاي بزرگ كار گرم كردن كارگاهها را  انجام می دهند .علاوه بر نيازهاي بالا كارخانه صنعتي  مينو روزانه  احتياج به چندين تن روغن نباتي ، شير پاستوريزه ، شكر ،آرد تخم مرغ ، نمك ، گلوكز ، ذرت ،اسانس و... دارد.

هدف پروژه:

هدف از اين پروژه آشنايي با محيط كار و همچنين طرح ريزي يك واحد صنعتي براي ايجاد  فضاي مناسب و همراه با حداکثر تولید  و حداقل هزينه ميباشد.

جمع آوري اطلاعات

قبل از بررسي نحوه فرآيند توليد اين كارخانه، نوع و نحوه استقرار ماشين آلات اين كارخانه را بررسي ميكنيم.نحوه استقرار ماشين آلات اين كارخانه بر اساس فرآيند(محصولي) ميباشد.

 

مديريت و نحوه اداره:

مديريت اين شركت بصورت واحد اداري ميباشد به صورتي كه دستور از طرف مديرعامل كارخانه صادر مي گردد و توسط مدير واحد اداري اجرا و نظارت مي شود.ساختمان اداري شركت مينو به صورت مجزا از سالن هاي توليد مي باشد كه هر يك از اين ساختمان ها با هم به طوري در ارتباط هستند ونتيجه آن حداكثر توليد با حداقل هزينه و حداقل زمان مي باشد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
(شامل 40% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
KAR-1157_601137_8050.zip67.7k

نظرسنجی

نظر شما در مورد قیمت و محصولات این فروشگاه چیست؟
همه اقدام پژوهی ها
پکیج
آپلود عکس